Bądź FIT z wózkiem Cybex Zeno! Powrót do aktywności fizycznej po ciąży
Powrót do ćwiczeń po ciąży to temat, który nurtuje wiele mam. Kiedy najlepiej wrócić do treningów? Jak zadbać o formę po porodzie? Przede wszystkim słuchaj swojego ciała i lekarzy. Amerykańskie Stowarzyszenie Położników i Ginekologów (ACOG) zaleca, aby po porodzie siłami natury wstrzymać się z cięższymi ćwiczeniami minimum 6 tygodni (przez cały okres połogu), a po cesarskim cięciu minimum 12 tygodni. Na początek warto zacząć od spacerów, natomiast bardzo powoli (i tylko po konsultacji z lekarzem) wracaj do ćwiczeń siłowych.  Pierwsze tygodnie, a czasami nawet miesiące po porodzie, nie są najlepszą porą na przeciążenia mięśni brzucha czy kręgosłupa. Zbyt szybki powrót do ciężkich treningów, może powodować nawet otwarcie ran poporodowych. Najbezpieczniejszą formą treningu dla mam w pierwszych tygodniach czy miesiącach jest spacer/ marsz. Pamiętaj, że każda kobieta wraca do formy we własnym tempie i duży wpływ na to ma rodzaj porodu, aktywność przed i w trakcie ciąży, dieta, a nawet geny.  Jednej zajmie to chwilę, a druga będzie potrzebować więcej czasu. Przede wszystkim skup się na dziecku i swojej kondycji psychicznej. Do treningów wracaj powoli i dopiero po konsultacji z lekarzem prowadzącym lub położną. 

Czy warto wracać do treningów?

Jeżeli dostaniesz zielone światło od swojego lekarza lub położnej, możesz zdecydować czy jesteś już gotowa zacząć starania o powrót do formy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy kiedy i na jaką aktywność się zdecydujesz. Dużą pomocą w powrocie do ćwiczeń, może być wózek - przyczepka Cybex Zeno. Możesz używać go jako zwykłego wózka, jako przyczepki rowerowej, wózka przyczepionego do Twojej talii podczas biegów czy nawet jako sań! Wystarczy zamontować płozy, a Cybex Zeno zamieni się w prawdziwe sanki. Niezależnie od pogody, która panuje za oknem, Cybex Zeno może towarzyszyć Ci w spacerach, biegach, jeździe na rolkach, rowerze czy nawet na nartach! Jeden wózek, a tyle możliwości! 

Czy warto wracać do aktywności i treningów?

To wszystko zależy od Ciebie i Twojego samopoczucia, ale jak wiadomo  - w zdrowym ciele zdrowy duch! Dodatkowo, aktywność fizyczna uwalnia endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! Dodatkowo, aktywni rodzice to aktywne dziecko. Długie spacery, rowery, rolki czy szusowanie po śniegu to wspaniała postawa do naśladowania przez Twoje maleństwo. Dzięki takim zachowaniom, od małego przyzwyczajasz go do aktywności fizycznej i wpajasz mu dobre i zdrowe nawyki. Jest to również połączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ spędzasz czas ze swoim maleństwem, jednocześnie dbając o siebie i swoją kondycję.    Wózek Cybez Zeno posłuży aż do 22 kg Twojego dziecka! Jest to więc model, który posłuży Ci do końca “wózkowej” przygody. Bez konieczności wymieniania go po roku czy dwóch.